WARSZTATY

Warsztaty różnego rodzaju prowadzę od 1992. Większość z nich prowadziłam na początku w ramach pracy etatowej w szkolnictwie. Z czasem rosła ilość warsztatów prowadzonych na zamówienie różnorodnych instytucji, stowarzyszeń a także zgromadzeń zakonnych i wspólnot religijnych.

Istotą zajęć warsztatowych jest połączenie czynnika edukacyjnego a więc poszerzenie wiedzy o człowieku z możliwością własnego doświadczenia oraz trenowaniem przydatnych umiejętności. Taki rodzaj zajęć przynosi większe i bardziej utrwalone zyski niż sama wiedza wykładowa czy książkowa. Każdy warsztat przygotowywany jest z uwzględnieniem potrzeb odbiorców i ze wspólną kreatywną pracą, można więc powiedzieć, że nawet w tym samym temacie za każdym razem jest to wydarzenie niepowtarzalne.

Przygotowałam też ofertę warsztatu, który przyśnił mi się pewnej nocy, i który od lat cieszy się dobrą opinią. Zajęcia te nazwane „Kochaj rodziców i żyj” przeznaczone są dla osób dorosłych, które nie są zadowolone ze swoich relacji z rodzicami, które przeżywają swoją relację z rodzicami na sposób dziecinny a nie dojrzały.

SPOTKANIA OLIWKOWE

W oparciu o treści zawarte w książce "Ona zraniona" zapraszam na cykl spotkań z Oliwką. Odnaleźć się w niej może każda kobieta, która chce zajrzeć do swojego poranionego serca i pozwolić się przemienić przez akceptację i troskę.

Każde spotkanie będzie autonomiczne, zachęcam jednak do wzięcia udziału w całym cyklu.

Spotkania będą się odbywały w soboty lub w soboty i niedziele raz na kwartał.

Pierwsze spotkanie planowane jest na lipiec bieżącego roku, bliższe szczegóły wkrótce.

Kontakt dla chętnych: agatis33@wp.pl

 

Warsztat dla kobiet

KRUCHOŚĆ I SIŁA W ŻYCIU KOBIETY CZYLI O DOBRYM WPŁYWIE NA WŁASNE ŻYCIE

TERMIN: 3-5.09.2021

MIEJSCE: Szymanów

INFORMACJE I ZAPISY: agatis33@wp.pl

Link do wykładu zarejestrowany na platformie Kierunek Niebo na bazie którego powstanie warsztat:

https://www.youtube.com/watch?v=3wLVi9wEAXA

Warsztat

 

KOCHAJ RODZICÓW I ŻYJ - TORUŃ

Nie ma idealnych rodzin i idealnych rodziców. Niekiedy jednak relacje z rodzicami bywają tak trudne, że zamiast wspierać wyczerpują. Powodują przy tym ogromne cierpienie emocjonalne i duchowe.

Zapraszam na weekendowe spotkanie dla osób dorosłych, którzy w swoim życiu zauważają trudności w podążaniu samodzielnie obrana drogą bez poczucia winy wobec rodziców, albo walki z nimi lub ich odrzucenia.

Spotkanie o charakterze warsztatowo-wykładowym pozwala spojrzeć z punktu widzenia dorosłego zarówno na dom rodzinny, jak i na aktualne relacje z rodzicami. Można będzie sprawdzić jaki wpływ na dorosłe życie mają rodzinne, niepisane przekazy, uświadomić sobie ukryte oczekiwania do własnych rodziców, odróżnić w sobie część dziecięcą i dorosłą a w końcu przećwiczyć trudne komunikaty w ramach uczenia się zdrowej (więc wynikającej z miłości) asertywności. Przyjrzymy się również tematowi prawdziwego i fałszywego przebaczenia.

Celem zajęć jest doprowadzenie do świadomego i odpowiedzialnego przyjęcia własnej drogi życia, które nie neguje treści przykazania czwartego dotyczącego nakazu czczenia matki i ojca.

TERMIN: 17-19 wrzesień 2021

MIEJSCE: Toruń

ZAPISY I INFORMACJE: agatis33@wp.pl

 

Jestem gotowa przyjąć zaproszenie do przeprowadzenia zajęć warsztatowych (lub wykładowych) w następujących tematach:

 

 • Człowiek niepodzielony – ciało, psychika, dusza

 • ABC zdrowej komunikacji

 • Kochać siebie jak bliźniego swego, czyli o przyjęciu siebie

 • Człowiek-istota tęskniąca. O potrzebach i pragnieniach.

 • Kobiecość w duszy i ciele

 • Sztuka zarządzania emocjami ( w tym Zdrowa kontrola emocji, Zrozumieć i oswoić lęki, Adekwatne wykorzystanie siły złości, Prawdziwe i toksyczne poczucie winy i wstydu itp.)

 • Asertywność w służbie miłości

 • Dojrzałe podejmowanie decyzji

 • Kochaj rodziców i żyj

 • Prawda i iluzja w bliskich relacjach

 • Po połowie życia – wdzięczność zamiast goryczy

 • Krzywda – wina - przebaczenie

 • Ważna strata - konieczna żałoba