top of page

WARSZTATY

Warsztaty różnego rodzaju prowadzę od 1992. Większość z nich prowadziłam na początku w ramach pracy etatowej w szkolnictwie. Z czasem rosła ilość warsztatów prowadzonych na zamówienie różnorodnych instytucji, stowarzyszeń a także zgromadzeń zakonnych i wspólnot religijnych.

Istotą zajęć warsztatowych jest połączenie czynnika edukacyjnego a więc poszerzenie wiedzy o człowieku z możliwością własnego doświadczenia oraz trenowaniem przydatnych umiejętności. Taki rodzaj zajęć przynosi większe i bardziej utrwalone zyski niż sama wiedza wykładowa czy książkowa. Każdy warsztat przygotowywany jest z uwzględnieniem potrzeb odbiorców i ze wspólną kreatywną pracą, można więc powiedzieć, że nawet w tym samym temacie za każdym razem jest to wydarzenie niepowtarzalne.

Przygotowałam też ofertę warsztatu, który przyśnił mi się pewnej nocy, i który od lat cieszy się dobrą opinią. Zajęcia te nazwane „Kochaj rodziców i żyj” przeznaczone są dla osób dorosłych, które nie są zadowolone ze swoich relacji z rodzicami, które przeżywają swoją relację z rodzicami na sposób dziecinny a nie dojrzały.

Warsztat

 

KOCHAJ RODZICÓW I ŻYJ

Nie ma idealnych rodzin i idealnych rodziców. Niekiedy jednak relacje z rodzicami bywają tak trudne, że zamiast wspierać wyczerpują. Powodują przy tym ogromne cierpienie emocjonalne i duchowe.

Zapraszam na weekendowe spotkanie dla osób dorosłych, którzy w swoim życiu zauważają trudności w podążaniu samodzielnie obrana drogą bez poczucia winy wobec rodziców, albo walki z nimi lub ich odrzucenia.

Spotkanie o charakterze warsztatowo-wykładowym pozwala spojrzeć z punktu widzenia dorosłego zarówno na dom rodzinny, jak i na aktualne relacje z rodzicami. Można będzie sprawdzić jaki wpływ na dorosłe życie mają rodzinne, niepisane przekazy, uświadomić sobie ukryte oczekiwania do własnych rodziców, odróżnić w sobie część dziecięcą i dorosłą a w końcu przećwiczyć trudne komunikaty w ramach uczenia się zdrowej (więc wynikającej z miłości) asertywności. Przyjrzymy się również tematowi prawdziwego i fałszywego przebaczenia.

Celem zajęć jest doprowadzenie do świadomego i odpowiedzialnego przyjęcia własnej drogi życia, które nie neguje treści przykazania czwartego dotyczącego nakazu czczenia matki i ojca.

TERMIN: 2-3 grudnia 2023

MIEJSCE: Skierniewice

ZAPISY I INFORMACJE: od 1 września 2023

 

Warsztat

 

ASERTYWNOŚĆ PO LUDZKU – ĆWICZENIE UMIEJĘTNOŚCI PERSONALNYCH

Zapraszam na kolejny warsztat psychologiczny poświęcony tym razem tematowi asertywności. Jest to bardzo ważna umiejętność z zakresu komunikacji interpersonalnej, którą możemy rozumieć jako szacunek do siebie i do drugiego człowieka, do własnego i cudzego terytorium. To również umiejętność konfrontacji ale z poszanowaniem swoich i cudzych granic. Możemy dzięki niej wyrażać swoje opinie, uczucia, można odmówić komuś bez poczucia winy oraz przyjąć krytykę bez agresji. Człowiek asertywny wie kim jest, co potrzebuje a czego na pewno nie chce. Asertywność jest postawą na wskroś chrześcijańską, gdyż jej celem jest budowanie relacji w oparciu o miłość bliźniego i siebie samego. Nie należy jej mylić z egoistycznym dbaniem o swoje prawa czy wymachiwaniem sztandarem swoich roszczeń i pretensji. Asertywność to nie przepychanka. Podczas warsztatu możesz sprecyzować zarówno swoje umiejętności jak i indywidualne trudności w zakresie asertywnego budowania relacji. Dzięki pracy grupowej będziemy mogli w bezpiecznych warunkach przećwiczyć asertywne zachowania i słowa potrzebne w zwykłych codziennych sytuacjach.

TERMIN: 28-29 października 2023

MIEJSCE: Londyn

ZAPISY I INFORMACJE: .alicja59@mail.com          www.going-home.co.uk

Warsztat

 

STRATA I ŻAŁOBA

Zajęcia obejmują tematyką doświadczenie strat związanych ze śmiercią kogoś bliskiego. Różne śmierci to też różne straty i różne żałoby: śmierć naturalna babci, śmierć samobójcza nastolatka, śmierć części rodziny w wypadku, śmierć dziecka w czasie porodu, śmierć dorosłego mężczyzny w wyniku pobicia, śmierć w efekcie poronienia, śmierć matki w wyniku wyniszczającego nowotworu... Na warsztacie nauczysz się:

• widzieć swoje straty i ich konsekwencje

• rozumieć osobę (siebie i bliskich) w żałobie, w jej przeróżnych zachowaniach,

• wspierać i nie dokładać zranień.

 

Na czas zajęć złoży się teoria, analiza przykładów, dyskusja oraz praca warsztatowa uczestników. Zajęcia prowadzone są w grupie 12-14 osobowej. Warsztaty trwają dwa dni (w sobotę od 10.00 do 18.00 i w niedzielę od 10.00 do 15.00).

TERMIN: 4-5 listopada 2023

MIEJSCE: Warszawa - Gocław

ZAPISY I INFORMACJE: poradnia@12krokow.com.pl - mail proszę zatytułować Strata i żałoba.

 

 

 

Warsztat

 

KRZYWDA - WINA - PRZEBACZENIE

TERMIN: 24-25 listopada 2023

MIEJSCE: Poznań

ZAPISY I INFORMACJE: od 1 września.

 

Warsztat dla kobiet

KRUCHOŚĆ I SIŁA W ŻYCIU KOBIETY CZYLI O DOBRYM WPŁYWIE NA WŁASNE ŻYCIE

TERMIN: 3-5.09.2021

MIEJSCE: Szymanów

INFORMACJE I ZAPISY: agatis33@wp.pl

Link do wykładu zarejestrowany na platformie Kierunek Niebo na bazie którego powstanie warsztat:

https://www.youtube.com/watch?v=3wLVi9wEAXA

Jestem gotowa przyjąć zaproszenie do przeprowadzenia zajęć warsztatowych (lub wykładowych) w następujących tematach:

 

 • Człowiek niepodzielony – ciało, psychika, dusza

 • ABC zdrowej komunikacji

 • Kochać siebie jak bliźniego swego, czyli o przyjęciu siebie

 • Człowiek-istota tęskniąca. O potrzebach i pragnieniach.

 • Kobiecość w duszy i ciele

 • Sztuka zarządzania emocjami ( w tym Zdrowa kontrola emocji, Zrozumieć i oswoić lęki, Adekwatne wykorzystanie siły złości, Prawdziwe i toksyczne poczucie winy i wstydu itp.)

 • Asertywność w służbie miłości

 • Dojrzałe podejmowanie decyzji

 • Kochaj rodziców i żyj

 • Prawda i iluzja w bliskich relacjach

 • Po połowie życia – wdzięczność zamiast goryczy

 • Krzywda – wina - przebaczenie

 • Ważna strata - konieczna żałoba

bottom of page