top of page

WARSZTATY

Warsztaty różnego rodzaju prowadzę od 1992. Większość z nich prowadziłam na początku w ramach pracy etatowej w szkolnictwie. Z czasem rosła ilość warsztatów prowadzonych na zamówienie różnorodnych instytucji, stowarzyszeń a także zgromadzeń zakonnych i wspólnot religijnych.

Istotą zajęć warsztatowych jest połączenie czynnika edukacyjnego a więc poszerzenie wiedzy o człowieku z możliwością własnego doświadczenia oraz trenowaniem przydatnych umiejętności. Taki rodzaj zajęć przynosi większe i bardziej utrwalone zyski niż sama wiedza wykładowa czy książkowa. Każdy warsztat przygotowywany jest z uwzględnieniem potrzeb odbiorców i ze wspólną kreatywną pracą, można więc powiedzieć, że nawet w tym samym temacie za każdym razem jest to wydarzenie niepowtarzalne.

Przygotowałam też ofertę warsztatu, który przyśnił mi się pewnej nocy, i który od lat cieszy się dobrą opinią. Zajęcia te nazwane „Kochaj rodziców i żyj” przeznaczone są dla osób dorosłych, które nie są zadowolone ze swoich relacji z rodzicami, które przeżywają swoją relację z rodzicami na sposób dziecinny a nie dojrzały.

SPOTKANIA OLIWKOWE

Serdecznie zapraszamy na spotkania wykładowo – warsztatowe bazujące na treści książki „Ona zraniona”. Spotkania takie będą odbywać się raz na kwartał w różnych miastach Polski i będą dotyczyły konkretnych tematów prezentowanych w książce. Poruszymy więc temat prawdy i iluzji w ludzkich relacjach, mechanizmów obronnych, dobrego przeżywania krzywdy i winy oraz uwalniania się od ich toksycznego wpływu, przebaczenia, pojednania oraz wdzięczności.

 

Nasze pierwsze oliwkowe spotkanie odbędzie się 30-31 lipca w domu zakonnym Księży Paulistów przy ul. Św. Pawła 13/15 w Częstochowie. W sobotę spotkanie odbędzie się w godzinach 10.30-18.30 ( z przerwą na zjedzenie czegoś - albo kanapki albo zamówiona pizza we własnym zakresie albo wyjście jeśli blisko byłby bar). W niedzielę spotkanie w godzinach 10-14 w tym propozycja wzięcia udziału w bibliodramie oraz wspólna Msza św.

Kolejne spotkanie odbędzie się 8-9 października w Lublinie.

 

Prowadząca – Agata Rusak, psycholog, psychoterapeuta, superwizor, autorka książki „Ona zraniona”.

 

Koszt udziału w zajęciach sobotnich: 200 zł od osoby. Udział w niedzielnej bibliodramie - bezpłatny.

 

INFORMACJE I ZAPISY:  agatis33@wp.pl

Organizatorzy nie zapewniają noclegu ani wyżywienia.

Warsztat

 

KOCHAJ RODZICÓW I ŻYJ

Nie ma idealnych rodzin i idealnych rodziców. Niekiedy jednak relacje z rodzicami bywają tak trudne, że zamiast wspierać wyczerpują. Powodują przy tym ogromne cierpienie emocjonalne i duchowe.

Zapraszam na weekendowe spotkanie dla osób dorosłych, którzy w swoim życiu zauważają trudności w podążaniu samodzielnie obrana drogą bez poczucia winy wobec rodziców, albo walki z nimi lub ich odrzucenia.

Spotkanie o charakterze warsztatowo-wykładowym pozwala spojrzeć z punktu widzenia dorosłego zarówno na dom rodzinny, jak i na aktualne relacje z rodzicami. Można będzie sprawdzić jaki wpływ na dorosłe życie mają rodzinne, niepisane przekazy, uświadomić sobie ukryte oczekiwania do własnych rodziców, odróżnić w sobie część dziecięcą i dorosłą a w końcu przećwiczyć trudne komunikaty w ramach uczenia się zdrowej (więc wynikającej z miłości) asertywności. Przyjrzymy się również tematowi prawdziwego i fałszywego przebaczenia.

Celem zajęć jest doprowadzenie do świadomego i odpowiedzialnego przyjęcia własnej drogi życia, które nie neguje treści przykazania czwartego dotyczącego nakazu czczenia matki i ojca.

TERMIN: zima 2022/2023

MIEJSCE: w trakcie organizacji

ZAPISY I INFORMACJE: agatis33@wp.pl

 

Warsztat dla kobiet

KRUCHOŚĆ I SIŁA W ŻYCIU KOBIETY CZYLI O DOBRYM WPŁYWIE NA WŁASNE ŻYCIE

TERMIN: 3-5.09.2021

MIEJSCE: Szymanów

INFORMACJE I ZAPISY: agatis33@wp.pl

Link do wykładu zarejestrowany na platformie Kierunek Niebo na bazie którego powstanie warsztat:

https://www.youtube.com/watch?v=3wLVi9wEAXA

Jestem gotowa przyjąć zaproszenie do przeprowadzenia zajęć warsztatowych (lub wykładowych) w następujących tematach:

 

 • Człowiek niepodzielony – ciało, psychika, dusza

 • ABC zdrowej komunikacji

 • Kochać siebie jak bliźniego swego, czyli o przyjęciu siebie

 • Człowiek-istota tęskniąca. O potrzebach i pragnieniach.

 • Kobiecość w duszy i ciele

 • Sztuka zarządzania emocjami ( w tym Zdrowa kontrola emocji, Zrozumieć i oswoić lęki, Adekwatne wykorzystanie siły złości, Prawdziwe i toksyczne poczucie winy i wstydu itp.)

 • Asertywność w służbie miłości

 • Dojrzałe podejmowanie decyzji

 • Kochaj rodziców i żyj

 • Prawda i iluzja w bliskich relacjach

 • Po połowie życia – wdzięczność zamiast goryczy

 • Krzywda – wina - przebaczenie

 • Ważna strata - konieczna żałoba

bottom of page